Hakkımızda

Hakkımızda

Firmamız 1973 yılında kurucumuz Halil OCAK tarafından kurulmuştur. Kurulduğumuzda elektrik tesisat, taahhüt ve bobinaj işleri yapılmaktaydı.1984 yılına gelindiğinde kendi elektrik panosu ihtiyacını karşılayacak şekilde küçük çapta elektrik panosu üretim tesisi kurulmuştur. Yaklaşık 14 yıl süreyle kendi elektrik panosu ihtiyacını ve şehirdeki elektrik sektörünü pano ihtiyacını karşılamıştır. 1998 yılında Ocaklar Mk. Ltd. Şti adını alarak ailemizin ikinci kuşağı işbaşına geçmiştir. Böylece 600 m2 lik yeni bir atölyeye taşındı. Bu arada yeni makineler alınarak makine parkuru güçlendirilmiştir.

Yapılan iyileştirme çalışmaları sonrasında, ülke çapında pazar payını artırmaya yönelik çalışmalara başlanmıştır. 2002 yılına gelindiğinde Sivas Organize Sanayi bölgesinde 5000 m2 fabrika arsası alınmıştır. Bir yıl inşaat sürecinden sonra 2003 yılının sonunda fabrika binası tamamlanarak buraya üretim taşınmıştır. Böylece ocaklar makine daha modern bir alt yapıya sahip olmuştur. Bundan sonra ilk hedef makine ekipman alt yapısını güçlendirerek kendi sektöründe önce bölgenin daha sonra da ülkenin sayılı firmaları arasına yer almaktır. Bu arada firma ürün çeşitliliğine ve pazarlama faaliyetlerine de hız vermiştir.

2004 yılında ürün çeşitliliği olarak yangın dolabı üretimine başlanmış ve bu yıl ISO 9001 kalite yönetim sistemine göre üretim yapmaya başlamıştır. Ürettiği ürünler TSE kalite belgelidir. 2007 yılında Avrupa birliği hibe programı kapsamında proje sunmuş ve projesi kabul edilmiştir. Bu proje kapsamında modern CNC makinelerini bünyesine katarak üretim kapasitesini ve kalitesini arttırmıştır. 2008 yılında ilave CNC makinaları üretim hattına dahil etmiştir. 2010 yılında ise CE belgesi ve OHSAS 14000 belge almaya hak kazanmıştır.

Firmamız kurulduğu günden itibaren sürekli yenilik, arge - inovasyon, esnek üretim ve müşteri memnuniyetini temel ilke edinmiş sac metal üretim sektöründe ülkemizde önemli bir firma haline gelmiştir. Yurt içinde ve yurtdışında sürekli satış pazarlama faaliyeti sürdüren firmamız her geçen gün müşteri portföyünü artırmaktadır. Bu arada ürün gamını çeşitlendirerek farklı sektörlerde de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Başlıca üretim alanları elektrik panoları, yangın dolapları, rack kabinler ve soyunma dolapları, dosya dolapları, compact arşiv dolapları olarak özetlenebilir.

OCAKLAR MAKİNE Ailesi olarak hedefimiz Ülkemize Milletimize üretim istihdam ve katma değer üretmek için dünya döndükçe hizmet etmeye devam etmektir.

Hakkımızda - Ocaklar Pano & Yangın Dolabı