444 23 27

Kurumsal

Kurumsal

Ocaklar Makinenin tarihi 1973 lü yıllara dayanmaktadır. O yıllarda firmamız başka bir isim altında elektrik malzeme satış, pazarlama ve taahhüt işleri yapmaktadır.

1984 yılına gelindiğinde kendi elektrik panosu ihtiyacını karşılayacak şekilde küçük çapta elektrik panosu üretim tesisi kurdu. Yaklaşık 14 yıl süreyle kendi elektrik panosu ihtiyacını ve şehirdeki elektrikçiklerin pano ihtiyacını karşıladı. 1998 yılında Ocaklar Mk. Ltd. Şi adını alarak 600 m2 lik yeni bir atölyeye taşındı. Bu arada yeni makineler alınarak makine parkuru güçlendirildi.

Artık yakın illerde Pazar payını artırmaya başlandı. 2002 yılına gelindiğinde Sivas Organize Sanayi bölgesinde 5000 m2 fabrika arsası alındı. Bir yıl inşaat sürecinden sonra 2003 yılının sonunda fabrika binası tamamlanarak buraya üretimini taşıdı. Böylece ocaklar makine daha modern bir alt yapıya sahip oldu. Bundan sonra ilk hedef makine ekipman alt yapısını güçlendirerek kendi sektöründe önce bölgenin daha sonra da ülkenin sayılı firmaları arasına yer almak. Bu arada firma ürün çeşitliliğine ve pazarlama faaliyetlerine hız vermiştir.

2004 yılında ürün çeşitliliği olarak yangın dolabı üretimine başlanmıştır. Ve bu yıl ISO 9001 kalite yönetim sistemine göre üretim yapmaya başlamıştır. Ürettiği ürünler tse kalite belgelidir.2007 yılında Avrupa birliği hibe programı kapsamında proje sunmuş ve projesi kabul edilmiştir. Bu proje kapsamında Cnc Punch pres otomatik tünel toz boyama sistemi ve vidalı kompresör makinelerini bünyesine katarak üretim kapasitesini ve kalitesini arttırmıştır.2008 yılında ise cnc bükme makinesi ve Cnc giyotin makinesini üretim hattına dahil etmiştir.2010 yılında ise CE belgesi ve OHSAS 14000 belge çalışmalarını son aşamaya getirmiştir. Yılsonuna bu belgeleri almayı düşünmektedir.

Şu an Ocaklar makine olarak tamamen nc ve cnc makinelerle üretim yapmaktadır. Ocaklar makine olarak hedefimiz daima en kaliteli ürünü en uygun fiyata üreten bir dünya markası olmaktır. Bu uğurda dünya döndükçe çalışmaya üretmeye kararlıyız.